Jaunumi

Dakteru Klaunu atbalstam labdarības akcijā “Smiekli ārstē!” ziedoti 44 541 EUR

Labdarības akcijā “Smiekli ārstē!” biedrības Dr.Klauns atbalstam iegūti 44 541 EUR, kas dos iespēju piecus mēnešus nodrošināt Dakteru Klaunu darbu Latvijas slimnīcās – vairot mazo pacientu prieku un labsajūtu grūtos brīžos.

Pusotra mēneša laikā ziedot “Dr. Klauna” programmai bija iespējams veikalos “Rimi” un “Supernetto” izvietotajās ziedojumu kastītēs, pērkot “Rasēns” produktus, veicot pārskaitījumu biedrībai “Dr. Klauns” un zvanot pa ziedojumu tālruni. Lielāko summu ziedojuši “Rimi” klienti, ziedojot 25 392 EUR. “Rasēns” pircēji ziedojuši 17 349 EUR, savukārt ziedojumu tālruņa pienesums šai labdarības akcijai bijis 1800 EUR.

“Sakām lielu paldies ikvienam ziedotājam, jo tikai šādi varam nodrošināt atbildīgu un nepārtrauktu Dakteru Klaunu darbu. Tāpat sakām paldies arī par ikviena morālo atbalstu un pozitīvajām atsauksmēm, ko saņemam ļoti daudz. Tas bieži vien ir vēl svarīgāks par materiālo un dod spēku un pārliecību, ka esam nepieciešami, ka mums jāturpina savs darbs un attīstība. Sešos gados Dakteri Klauni ne tikai Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), bet arī vairākās citās Latvijas slimnīcās, strādājot ar bērniem, ir pierādījuši, ka, lai cik nepatīkama ir slimība, atveseļošanās procesā vitāli svarīgi atrast vietu smaidam, siltumam un cerībai. Reizē mums ir jārēķinās ar to, ka bērni slimnīcās nonāk dažādi – kāds ir nokļuvis intensīvajā terapijā vai neatliekamajā palīdzībā, kāds jau vairākus mēnešus vai pat gadus cīnās ar vēzi, ir bērni ar īpašajām vajadzībām, vai tie, kuri palikuši bez tuvāko cilvēku aprūpes un siltuma. Katram no viņiem ir vajadzīga sava pieeja. Tas nozīmē, ka Dakteriem Klauniem ir jāturpina nepārtraukti augt un profesionāli attīstīties, lai atrastu pareizos risinājumus un atbalstītu katru no bērniem. Ja mēs vēlamies ne tikai runāt, bet arī rīkoties, tam ir vajadzīgi līdzekļi,” pieredzē dalās biedrības Dr.Klauns vadītāja MariannaMilovska.

Šī gada labdarības akcijas “Smiekli ārstē!” noslēguma pasākumā BKUS Saulaino dienu bibliotēkā piedalījās ne tikai Dakteri Klauni, bet arī mazie pacienti, un kopā ar atbalstītājiem bija ieradusies LTV1 raidījuma bērniem “Kas te? Es te!” varone Lupe. Viņa pasniedza vēstules, ko bērniem ar raidījuma “Kas te? Es te!” starpniecību rakstīja veselie bērni no visas Latvijas, tā izrādot sirsnīgu atbalstu saviem vienaudžiem. Neizpalika arī Rimi gardēža Normunda Baranovska īpašā svētku torte.

Vairākus gadus akciju “Smiekli ārstē!” atbalsta Latvijas Televīzija. “Šogad Latvijas Televīzija uz akciju skatījās ne vien pacientu, bet arī dakteru klaunu acīm. Viņu sniegtais atbalsts mazajiem pacientiem ir neatsverams, un nedrīkst aizmirst, ka zem klaunu deguniem slēpjas īsti cilvēki. Viņi pašaizliedzīgi dara emocionāli sarežģītu darbu un velta savu laiku un enerģiju, lai bērnu un viņu vecāku ikdienu padarītu kaut uz mazu brīdi vieglāku. Esam pagodināti, ka arī šogad varējām būt akcijas vēstnesis,” uzsver Sergejs Ņesterovs, LTV valdes loceklis satura attīstības jautājumos.

“Smiekli ne tikai ārstē, bet arī atdara sirdi – bērniem un viņu ģimenēm, kas nonākuši grūtībās, kā arī apkārtējiem. Lai arī Latvijas iedzīvotāji ne vienmēr ir gatavi skaļi runāt par savu ieguldījumu labdarībā, ziedojumu apjoms liecina, ka ikvienam grūtībās nonākušajam bērnam ir vairāki sargeņģeļi, kas ziedo un vienlaikus arī sūta labas domas. Mēs pateicamies saviem klientiem un “Dr. Klauna” programmai par darbu, ko viņi bērnu labklājībā ir ieguldījuši līdz šim un turpinās darīt nākotnē,” tā RIMI LATVIA sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

Jau piekto gadu pēc kārtas Dakteru Klaunu ilggadējs partneris – Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” turpina atbalstīt viņu darbu, ziedojot 1 eiro centu no katra iegādātā “Rasēna” produkta mazo pacientu priekam slimnīcās visā Latvijā.

“Bērnībā gūtās atmiņas par slimnīcas apmeklēšanu var palikt prātā uz visu mūžu. Tāpēc no sirds priecājamies, ka, pateicoties bērnu iecienītā zīmola “Rasēns” sadarbībai ar Dr.Klauniem, mazo pacientu ārstēšanās un atveseļošanās process var kļūt emocionāli vieglāks un patīkamāks. Liels paldies visiem pircējiem, kuri “Smiekli ārstē” akciju atbalstīja, iegādājoties “Rasēns” pieniņus, jogurtus un saldējumu – šogad jūs bijāt vēl aktīvāki, kā rezultātā ziedotā summa ir sasniegusi jau vairāk nekā 17 tūkstošus eiro,” saka Food Union mārketinga direktore Ieva Ražinska.

Biedrība “Dr. Klauns” kā sabiedriska labdarības organizācija darbojas kopš 2012. gada, un tās pārstāvji – 35 profesionāli medicīnas klauni – katru dienu dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. Dakteru Klaunu projektu biedrība “Dr.Klauns” īsteno sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union“ un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu. 

coloring.cool