Jaunumi

“Vēlme dalīties ar mīlestību”: labdarība – tas nav tikai par naudu

Šajās dienās notika kas īpašs – cilvēki apvienojās, lai palīdzētu labdarības organizācijai “Dr. Klauns” sagatavot 13 900 paciņas, katrā no tām ievietojot vienu sarkano klauna deguntiņu.

Šis deguns ir Dakteru Klaunu simbols (un arī darba instruments!), un tas kļūs par daļu no labdarības akcijas, kas sāksies martā. Mēs pastāstīsim, kā notika sagatavošanās process, un kas tieši mudināja cilvēkus iesaistīties, veltīt šai akcijai savu brīvo laiku.

 

Pirmdiena, pulksten 10 no rīta. Rīgas Biznesa skolas kabinets ir pārpilns ar kastēm, tās sakrautas cita uz citas, un tajās ir tūkstošiem sarkano degunu, turklāt katrs no tiem ar rokām rūpīgi ielikts īpašā paciņā. Un tas viss ir paveikts brīvprātīgi! Nav pat iespējams noticēt, ka cilvēki to paspēja izdarīt pāris dienās. Un vēl neticamāk ir tas, ka visi šie ļaudis piedalījās pilnīgi brīvprātīgi. Izlasīja “Facebook” ziņu un uzreiz atsaucās.

“Labdien!” – durvis paver kāda sieviete. Viņa sirsnīgi smaida, galvā ir beretīte, kas nosedz akurātas  sirmo matu lokas. Nepārstājot smaidīt, viņa paskaidro: “Es atnācu palīdzēt! Es dzirdēju, ka jums vajadzīgi palīgi.” Kad paskaidrojam, ka viss jau ir sapakots, sieviete nedaudz sabēdājas: “Nu re, bet man tā gribējās paveikt kādu sabiedrībai noderīgu darbu!” Un tad viņa aiziet, saglabājot smaidu – tikpat siltu kā pavasara saule.

“Jā, cilvēki saskumst, uzzinot, ka esam jau visu paveikuši. Palīdzēt vēlas tik daudzi,” stāsta Kristīna Sokolova, biedrības “Dr. Klauns” koordinatore.

Kas ir šie cilvēki?

Darbs nav sarežģīts, bet ļoti svarīgs gan. Katrā no 139 00 paciņām jāieliek sarkanais klauna deguns un flaijers, lapiņa ar tekstu. Lai palīdzētu Dakteriem Klauniem, cilvēki nāca gan pa vienam, gan ar ģimenēm, gan draugu kompānijās. Brīvprātīgajā darbā iesaistījās arī uzņēmumi – viņi atbrauca pēc kastēm ar deguniem un pakoja visu savā birojā. Piemēram, lielu darba daļu paveica restorāna “Italissimo” kolektīvs. Savukārt Mežciema sākumskolā notika pat īpaša akcija – skolotāji piedāvāja, lai katrs bērns iepako kaut vienu deguntiņu, tādējādi sajūtot piederību svarīgajam procesam un vienlaikus atbalstot tos bērnus, kuriem nākas uzturēties slimnīcā.

Bija arī ģimenes, kas ņēma kastes ar deguniem uz mājām. “Svētdien piezvanīja kāds vīrietis un teica, ka viņi šo darbu gribētu veikt mājās,” stāsta Kristīna. “Atbrauca jauns un moderni ģērbts puisis. Vaicāju, cik tad degunu vajadzētu, bet viņš atbildēja: mūsu ģimene ir liela, desmit cilvēki, dodiet tā vairāk. Viņš paņēma kastes ar 700 deguniem, bet jau pēc pāris stundām kopā ar tēti un brāli atveda atpakaļ gatavās paciņas. Viņi gribēja vēl paņemt, bet mums vairs nebija, ko dot.”

 

Par atmosfēru

“Es ieraudzīju “Facebook” ziņu un atnācu, jo tiešām cienu Dakteru Klaunu darbu,” stāsta Artūrs, viens no brīvprātīgajem. “Viss notika ļoti viegli. Strādāju pie viena galda ar Taņu, kuru nedaudz pazīstu. Pēc tam iepazinos ar vēl vienu meiteni, kura darbojās turpat blakus. Es izdomāju, kā labāk organizēt procesu, un tad viss notika raitāk. Strādājot mēs jauki parunājāmies, darbs nebija ne grūts, ne sarežģīts. Man bija tikai divas stundas laika, un tad mums pat maisiņi beidzās.”

Kristīna Sokolova: “Atmosfēra izvērtās ģimeniska, bija tāda kā svētku sajūta. Varēja nojaust, ka ikvienam no šiem cilvēkiem ir svarīgi būt piederīgam kaut kam būtiskam, nozīmīgam. Izskanēja doma, ka neatkarīgi no tā, kas pasaulē notiek, mums jāturas visiem kopā, jābūt uz viena viļņa – jānes siltums un gaišums.”

 

No seši līdz sešdesmit

Labdarības talkā piedalījās ne tikai atsaucīgi pieaugušie, nāca arī bērni, turklāt ne tikai mazie ar vecākiem, bet arī daudzi pusaudži. “Varēja redzēt, ka viņi nav ieradušies piespiedu kārtā. Jaunieši tiešām bija ieinteresēti, ar prieku iepazinās ar mūsu Dakteriem Klauniem, parunājās. Daudzi  teica, ka uzaicinās arī savus draugus, lai nāk palīgos. Pats svarīgākais, ka viņi tiešām lieliski saprata mērķi, kura labā to visu dara,” priecājas Kristīna.

Protams, dalībnieku vecums netika vaicāts, bet ir zināms, ka bija gan palīgi, kuri apmeklē bērnudārzu, gan pensionāri.

 

Kāpēc cilvēki to dara?

“Man šķiet, ka mūsu dziļākā vajadzība ir dalīties mīlestībā. Es ticu, ka tas ir ielikts mūsos jau kopš dzimšanas,” prāto Kristīna. “Tas, ko mēs visi kopā paveicām, ir viens no veidiem, kā nest pasaulē mīlestību. Šajā steidzīgajā laikā ir ļoti svarīgi, lai būtu iespēja pārslēgties uz labestības vilņa.”

Biedrības “Dr.Klauns” vadītāja Marianna Milovska uzsver, ka šāda akcija notiek jau otro gadu. “Arī šogad mums bija milzīgs pārsteigums, cik daudz Latvijā ir siltu un atsaucīgu cilvēku, cik daudzi grib būt noderīgi un palīdzēt. Mēs sirsnīgi pateicamies arī visiem partneriem, kuri mūs atbalsta – piedāvā telpas, nodrošina poligrāfijas pakalpojumus. Pateicamies ikvienam, kurš ieinteresējās un iesaistījās mūsu darba procesā. Jo labdarība – tā nav tikai naudas ziedošana. Tā ir vēlme dalīties mīlestībā! Nevajag nemaz tik daudz, lai pasauli padarītu kaut par kripatiņu labāku! Mums ir īpašs prieks redzot, ka ap Dakteriem Klauniem veidojas tāda kā komūna, cilvēku kopa, kuri nav vienaldzīgi, kuri jebkurā brīdī ir gatavi nākt palīgā. Tā ir laime!”

 

Par labdarības akciju

Biedrība “Dr.Klauns” ir labdarības organizācija, kas pastāv tikai un vienīgi pateicoties ziedojumiem. Lai šos ziedojumus saņemtu, ir nepieciešamas publicitātes kampaņas. Tas ir loģiski – ja biedrība nestāsta par sevi, savu misiju un ikdienas vajadzībām, diez vai tā var ilgi pastāvēt.

Ik gadus galvenā Dakteru Klaunu akcija notiek Sarkano degunu dienā – 1. aprīlī, ko daudzviet pasaulē dēvē par Smieklu dienu. Mēs aicinām ikvienu uzvilkt sarkano klaundegunu un pievienoties zibakcijai!

Sarkanos degunus tuvākajos mēnešos varēs iegādāties visos “Rimi” veikalos. Ja ieraugāt paciņas ar sarkanajiem deguniem, ziniet, ka tās nesavtīgi sarūpējuši brīvprātīgie, un ikvienai no paciņām klāt ir sirds siltums un mīlestība!

Ziedotie līdzekļi (simtprocentīgi!) tiks veltīti Dakteru Klaunu ikdienas darba nodrošināšanai, tātad tie palīdzēs bērniem, kuriem nākas atrasties slimnīcā, ļaujot viņiem atveseļoties ātrāk un ar prieku.

Īpaši pateicamies

Rīgas Biznesa skolai par mājīgajām telpām. Tipogrāfijai “Adverts” par drukas materiālu izcilo kvalitāti. Kompānijas “Rimi” veikalu tīklam par sadarbību un iespēju ikvienam atrast savu sarkano degunu. Pārtikas rūpniecības uzņēmumam “Food Union” par ilggadēju atbalstu biedrībai “Dr. Klauns”. Pateicamies Itālijas virtuves restorānam “Italissimo” par ieguldīto brīvprātīgo “mājasdarbu”. Paldies ikvienam sirsnīgajam cilvēkam, kurš atsaucās mūsu lūgumam!

 

coloring.cool