Jaunumi

Atklāts Dakteru Klaunu labdarības veikals “No nieciņa līdz prieciņam”

Dakteri Klauni bērniem Latvijas slimnīcās arī Ziemassvētku laikā dod iespēju kopā sirsnīgi izjust svētku tuvošanos, reizē aicinot viesoties biedrības Dr.Klauns organizētajā labdarības veikalā “No nieciņa līdz prieciņam” t/c Spice, Rīgā. Šogad tajā vairākus simtus dažādus rokdarbus, dizaina izstrādājumus, lietas no koka, māla, ādas veikalam sarūpēja ne tikai bērni, ģimenes, bet arī savas jomas profesionāļi, mazie ražotāji. Iegūtie ziedojumi tiks novirzīti Dakteru Klaunu darbam ar bērniem Latvijas slimnīcās.

“Paldies ikvienam, kurš ziedojis kādu no saviem darinājumiem, un tos joprojām mums var atnest. Kopā ar Mārupes popgrupu “Mazā sirds”, mūziķiem no projekta Mesa, multimākslinieku Reini Reķi, žonglieriem un citiem māksliniekiem mums izdevās simboliski atvērt Dakteru Klaunu labdarības veikaliņu un reizē gūt sajūtu, ka tuvojas Ziemassvētki. Lai arī kāds no šodienas apmeklētājiem jokoja, ka Dakteri Klauni varētu tik labi pavadīt laiku ar bērniem jebkur citur, bet ne slimnīcās, diemžēl tieši tur viņi ir visvairāk nepieciešami. Svētku laiks nav izņēmums, Latvijas slimnīcās ārstējas daudz mazo pacientu, un dažiem Dakteru Klaunu uzmundrinājums ir gandrīz vienīgais… Ceram, ka cilvēku atsaucība, iegādājoties dāvanas un ikdienā noderīgas lietas ne tikai ļaus turpināt, bet arī vairos iespēju Dakteriem Klauniem veltīt savu darbu mazo pacientu priekam,” pauž biedrības Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovska.  

Apģērbu zīmola “Madara Lux” īpašniece Madara Marševska uz Dakteru Klaunu labdarības veikala atklāšanu bija ieradusies kopā ar meitu Šarliju, atnesot arī pašas šūtos meiteņu svārkus, matu bantes un tauriņus puišiem: “Kad meita bija mazāka, viņa diezgan daudz slimoja un vajadzēja ārstēties bērnu slimnīcā. Tur mēs iepazināmies ar Dakteriem Klauniem un bijām ļoti priecīgas par katru viņu apciemojumu. Savā ziņā šodienas devums ir mūsu paldies viņu darbam.”

“Studēju medicīnu un BKUS bieži vien satieku Dakterus Klaunus, savstarpēji sasveicināmies, sasmaidāmies. Nav viegli, bet svētīgi ienest cerību vietā, kur ir daudz sāpju. Dakteriem Klauniem tas brīnišķīgi izdodas. Arī labdarības veikals ir laba ideja un ļoti ceru, ka cilvēki Dr.Klauns iniciatīvu novērtēs visu gadu, Dakteru Klaunu darbam ziedos ne tikai Ziemassvētku laikā,” tā šī gada Dr.Klauns labdarības veikala vēstnese Katrīna Puriņa-Liberte.

“Vairākus gadus sekoju Dakteru Klaunu komandas veikumam, un tā acīmredzami attīstās un profesionāli aug. Jāņem vērā, ka labi speciālisti nerodas vienā dienā. Var saprast, cik grūti nemitīgi ziedojumu veidā ir gūt finansējumu tik lielam mērķim, bet bērni slimnīcās Dakteru Klaunu darbu ļoti novērtē. Kārtējo reizi pierādījies, ka neformāls – nevalstiskas organizācijas darbs dod tik daudz, un, manuprāt, pienācis laiks, kad biedrība Dr.Klauns būtu pelnījusi gūt arī valsts atbalstu,” uzskata ielu kultūras un sporta kustības Ghetto Games līderis Raimonds Elbakjans.

 

Darinājums ziedot var Rīgā un reģionos – iegādāties Pop-up veikalā t/c Spice

Dakteri Klauni t/c Spice, Rīgā izveidojuši labdarības Pop-up veikalu, kuru katru dienu var apmeklēt blakus Informācijas stendam līdz 31. decembrim. Šogad to palīdzēja iekārtot Latvijā pazīstamā dekoratore Feja – Baiba Prindule-Rence.

Savus radošos darinājumus Dakteru Klaunu Pop-up veikala darbībai līdz 20. decembrim iespējams atnest uz jebkuru no Rīgas sporta klubiem “MyFitness”, Rīgā, katru darba dienu un brīvdienu klubu darba laikos. Darinājumi jāiedod sporta kluba administratoram, kā arī jāaizpilda anketa, lai Dakteri Klauni varētu sazināties un pateikt sirsnīgāko paldies. Anketa pieejama šeit.

Darinājumus var ziedot arī t/c “Spice” infocentrā, katru dienu no pulksten 10:00 līdz 22:00.

Tāpat biedrība Dr.Klauns parūpējusies, lai ziedojumus iespējams atstāt dažādās vietās reģionos:

 • Ventspils, Kuldīgas iela 18, Ventspils pilsētas domes Kultūras centrs;
 • Liepāja, Kungu iela 24, Liepājas “Jauniešu Māja”;
 • Aizpute, Katoļu iela 5, Aizputes novada jauniešu Ideju māja;
 • Skrunda, Lielā iela 1A, Skrundas jauniešu centrs
 • Saldus novada Lutriņu pagasts, Skolas iela 2, PPII “Kāpēcītis”;
 • Talsi, Lielā iela 8A, Kafijas namiņš “Ie-pauzē”
 • Valmiera, Rīgas iela 28, veikals “Četri gadalaiki”;
 • Cēsis, Piebalgas iela 3, Cēsu Jaunā skola, ieeja no pagalma;
 • Cēsis, Maija iela 1, bērnu centrs “Kā mājās”;
 • Sigulda, bērnu centrs “Kā mājās”, Leona Paegles iela 3a
 • Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95C, veikals “Zaļais”

Sešos gados Dakteri Klauni ne tikai Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), bet arī vairākās citās Latvijas slimnīcās, strādājot ar bērniem, ir pierādījuši, ka, lai cik nepatīkama ir slimība, atveseļošanās procesā vitāli svarīgi atrast vietu smaidam, siltumam un cerībai. Šobrīd septiņās Latvijas pilsētās strādā 35 Dakteri Klauni, no tiem visvairāk – 25 – Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā. 2018. gadā Dakteri Klauni slimnīcās iepriecinājuši 10 000 pacientus, nostrādājot 4314,5 stundas un esot klāt mazajiem pacientiem 389 procedūru laikā.

coloring.cool